COVID-PODMÍNKY ÚČASTI NA TÁBOŘE

COVID-ZÁRUKA: v případě, že se z zdůvodu té malé potvory nebude moci konat jakákoli námi pořádaná akce, garantujeme 100% náhradu.

LETNÍ TÁBORY 2022

Rady pro táborníky a rodiče

Dobře si pročtěte následující Beruščí rady. Můžeme tak předejít spoustě nedorozumění, které je někdy velmi obtížné řešit až v průběhu tábora.

Jak se zachovat, pokud zjistíme, že má naše dítko na táboře nějaký problém

Ani na našem táboře se nevyhneme tomu, že děti řeší různé problémy. V drtivé většině případů stačí hodně málo (hádka s kamarádkou, deštivý den, stesk ...) a táborník získá pocit, že se mu děje něco špatného. Zde máte drobný návod, jak v takovém případě postupovat a předejít tak větším problémům.

Vaše dítě má problém a zavolá Vám. Vyslechněte ho a pokuste se ho uklidnit. Vždy ho pošlete hned za vedoucím, ať mu o všem řekne (téměř nikdy to sami od sebe děti neudělají). Ihned nám zavolejte a sdělte nám situaci. My se pokusíme zjistit, v čem je problém a hned Vás vyrozumíme.

Myslete na to, že většina táborových problémů se dá řešit velmi snadno, pokud se řeší hned. Bohužel naše zkušenost je taková, že vedoucí je ten poslední, kdo se o problémech doví a mnohdy až po několika dnech. Pak už je to většinou ale neřešitelné. Není v silách žádného vedoucího a učitele vidět do duše dítěte a vy jste ti, kdo nám může v takových situacích nejvíce pomoci. V žádném případě nedělejte ukvapené závěry, dokud nezjistíme, co se ve skutečnosti děje!!!

Proč se sezámit dobře s programem, který je na tábor připraven

Tato část se týká především rodičů táborníka. V sekci NÁŠ AREÁL si můžete prohlédnout, jak to u nás vypadá. Dále budeme rádi, když se k nám podíváte, až povezete dítě na tábor. Budete pak vidět, kam Vaše ratolest jede a kde stráví několik dobrodružných dní.

Ještě dříve, než táborník pojede na tábor, by se měl seznámit s programem, který ho čeká. Pomůže mu to pak lépe se zorientovat a vybrat si pro sebe ten nejlepší program. Nepodceňte prosím tuto část a hlavně s menšími a novými táborníky proberte, co je na táboře čeká.

Co si na tábor vzít, co ne a jak se zabalit

V každém případě táborník musí být připraven na každé počasí. U každé věci je třeba zvážit její opodstatnění a posoudit, zda je opravdu nutné či alespoň dobré si ji vzít. Nezapomeňte na seznam věcí, který pomůže při balení před odjezdem z tábora. Nechte děti balit samostatně. Dohlédněte na ně, pomozte jim přiměřeně jejich věku a schopnostem, ale nechte je, ať si sami uvědomí, co vlastně potřebují, proč si to berou, a zařiďte, ať jim vše projde rukama. Když sbalíte dětem vy, stane se velmi pravděpodobně to, že spoustu věcí vůbec nepoužijí, protože nebudou vědět (nebo zapomenou), že je mají, případně kde jsou.

Jak na kapesné a cenné věci

Cenné věci se mohou stát v případě neuváženosti stejným problémem, jako přílišné množství peněz. I když je dnes už běžné, že děti každodenně používají mnoho elektroniky a jiných drahých věcí, je lepší, když si od nich na chvíli odpočinou. Vězte, že na táboře je nepotřebují. V případě, že už si dítě přiveze nějakou drahou věc na tábor a neuloží si ji u vedoucího, nemůžeme za ni v žádném případě ručit.

Množství peněz je další věcí, na kterou se často rodiče ptají. Proto je dobré výši kapesného předem konzultovat s vedoucími (ideálně při předávání dětí). Pokud s tímto nastanou problémy, pak je to především s přílišným množstvím peněz. Lze narazit i na děti, kteří mají s sebou větší kapesné, než dospělý vedoucí. Každopádně nějaké kapesné je určitě vhodné. Vždy děti upozorňujeme, že mají možnost uložit si peníze u vedoucích. Pokud tak neučiní, nemůžeme za ně ručit.

Proč mít či nemít mobilní telefon

Většina dětí si dnes na tábor vozí mobilní telefon. Jeho největší úskalí je v tom, že děti skrze telefon řeší s rodiči věci, které by měli řešit s vedoucími. Pokud tedy dáte dítěti na tábor telefon, domluvte si s nimi jasná pravidla, jak jej používat. Čím menší táborník, tím je to žádanější. Zdůrazněte také to, že telefon nepatří na program. Rok co rok jim to opakujeme a rok co rok se stává, že někdo telefon ztratí, nebo zničí při různých hrách v lese. Je na Vás, jak se rozhodnete. Vy znáte své dítě nejlépe a víte, zda mu telefon na táboře pomůže či ne.

Návštěvy táborníků během tábora

Navštěva táborníka během tábora je velmi diskutovanou otázkou. Z našich zkušeností ji příliš nedoporučujeme. Každý táborník je schopen vydržet týden (14 dní bez rodičů). Jde o neocenitelnou školu života, kdy se děti učí samostatnosti. Mnohdy menší táborníci, kterým nikdo nepřijede, jsou smutní z toho, že jejich kamarádi měli návštěvu. Tak milí rodičové, pevné nervy a pokuste se to bez svých dětí těch pár dní zvládnout a užijte si chvilku odpočinku. Ony to u nás na táboře zajisté zvládnou a o to více se na Vás pak budou těšit.

Co, když se našim dětem na táboře stýská

Mnohdy je tábor první zkušeností dětí, kdy jsou sami delší dobu bez rodičů. Je logické, že se jim stýská a volají domů. Nejvíce jim pomůžete, když se je budete snažit povzbudit a dodat dobrou náladu. Děti si trochu popláčou a během chvilky je to dobré. V případě, že by se Vám zdál jejich stesk nepřiměřený (volají několikrát denně, hodně pláčou ...) ihned nám zavolejte. Za jejich stavem se můžou skrývat různé problémy, které je nutné řešit.

Jídlo a sladkosti

Na našem táboře se nemusíte bát, že by Vaše děti trpěly hladem. Jakékoli zásoby jídla jsou zbytečné. Z našich letitých zkušeností víme, že vedoucí dost často po několika dnech musí z hygienických důvodů likvidovat množství jídla, které si děti z domu přivezly a zatím jej nesnědly. Pokud táborníka vybavíte nějakými sladkostmi, učiňte tak prosím s velkou rozvahou.

Videa

Zajímavé odkazy

katalog
lanáč
skiareal
sportik