Ubytování a zázemí

V našem areálu mužete najít ubytovací prostory celkem pro 140 osob, ošetřovnu, hlavní budovu, sociální zařízení, klubovnu, louku, ohniště, lanové centrum ...

Chatky

Ubytování je zajištěno v chatkách (4, 5, 7 místné), které se nacházejí v lesíku uvnitř oploceného areálu, a dále před hlavní budovou, kde jsou pokojícky určené především pro nejmenší.

chatky

Hlavní budova

Hlavní budova v dolní části areálu je rozšířena o terasu, kde se pořádají různé společenské akce. Uvnitř se nachází jídelna a kuchyně. V současné době dochází ke kompletní rekonstrukci, tak se můžeme pro rok 2024 těšit na zcela nový interiér.

chatky

Marodka

Uprostřed tábora je ošetřovna s pokojíkem pro zdravotníka a chlapecká a dívčí izolace. Někdy je lepší tyto dvě pohlaví izolovat, aby nedošlo k nějaké nepříjemně příjemné nehodě.

chatky

Klubovna

Kousek od hlavní budovy naleznete klubovnu, která je zařízena pro společenské hry, kino, vyprávění hororových historek, meditování, odpočívání …

chatky

Sprchy, wc

Na louce nad táborem je zelená budova s kapříky, ve které se ukrývá táborové sociální zařízení a umývárny. V každé umývárně je 16 umyvadel s teplou vodou, 6 sprchových koutů, 6 malých okének, 2 věšáky, 2 lavičky, 6 rohožek, 3 zapomenuté ručníky, 2 pavouci. Počet kachliček na zemi jsme nezjišťovali, protože tento údaj nám připadá nadbytečný.

chatky

Táborové okolí

Lesy, louky ...

Beruščí tábor se nachází v bezprostřední blízkosti lesa, který je ideální pro všemožné hry a trávení volného času. Beruška za roky své činnosti zmapovala své okolí tak podrobně, že ani ti, co se ztratí ve výtahu, zde nezabloudí. Dokonce vytvořila své vlastní mapy a svůj Beruščí svět, ve kterém se odehrává většina dobrodružství.

Koupání

Koupání patří k létu, jako patří lyžování k zimě. Okolí Berušky nabízí pro koupačku hned několik možností. Menší bazén přímo v táboře, nově vybudované přírodní koupaliště cca 100 metrů od našeho areálu a uměle vybudované koupaliště s ostrůvkem asi 1 km od tábora. Ke koupání je to zde ideální pro všechny děti.

Počátky

Městečko na rozhraní Čech a Moravy v kraji Vysočina je místem klidu a pohody. Od našeho tábora se nachází necelý kilometr. Množství historických památek, příjemné životní prostředí, řada rybníků, mimořádně čistý vzduch, cesty roubené alejemi stromů, hluboké lesy s kopcovitým terénem jsou hodnoty, které je činí zajímavým. Vedle již zmiňovaného oplývá město a okolí možnostmi pěší i cykloturistiky, ozdravných pobytů v přírodě, houbaření, či jen odpočinku. Pobyt zde Vás nejdříve unaví, aby poté pohladil Vaše tělo a pomohl srovnat myšlenky.

Areál

Počátky 673
Počátky 394 64

Sídlo

Mgr. Kamil Kučera
Český Dvůr 105
Havlíčkův Brod 580 01
ICO:635 65226
DICO:DIC CZ 7306013033
kamilkucera1973@gmail.com

Evidován v rejstříku obecního živnostenského uřadu v Havlíčkově Brodě. Koncesní listina Ev. č. 360100-11189 - 01.
CK Beruška je pojištěna u ČPP proti úpadku a je tedy koncesovanou cestovní kanceláří.


Kontakty